Nëpunësit e Meshihatit vizituan radion Jehona

dzamija ebu bekr skadar
Ebu Bekr Xhami ne Shkoder
studio radio jehona
Studio radio Jehona ne Shkoder

Podgoricë 03/01/2013 e Enjte  nëpunësit e Meshihatit të Bashkësisë Islame në Mal të Zi Xhemal Rexhematoviqi, Muharrem Demiroviqi dhe Behlul Kanaqi vizituan drejtorin e Radios Jehona në Shkodër z. Arben Hallunin. Gjatë bisedës u diskutua në lidhje me bashkëpunimin që mund të bëhet në mes të dy radiove. Pasi që radio Fatih është një radio i sapo themeluar drejtori Xhemal Rexhematoviqi shprehi dëshirën që të mund të përfitohet nga eksperienca e ekipit të radio Jehonës. Pas takimit nën shoqërimin e z. Arbenit grupi vizitoi studion si dhe u informua në lidhje me mënyrën e funksionimit të sajë. Pas këtij takimi të frytshëm z. Xhemali e ftoi z. Arbenin që të vijë në vizitë në Podgoricë në mënyrë që të mbahen dhe forcohen marrëdhëniet në mes të dy radiove.

Komentiraj

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.