Karadağlı Medya Çalışanları Eğitimlerini Tamamladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Süleyman Demirel Üniversitesi işbirliğiyle Karadağ’dan üniversitemize gelen medya çalışanlarına verilen eğitim sona erdi. SDÜ Yaşam Boyu Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi koordinatörlüğünde Radyo- TV Araştırma ve Uygulama Merkezinde verilen eğitimde, Karadağ İslam Meşihatı (Diyanet İşleri) Başkanlığı bünyesinde kurulacak radyoda görev alacak personele stüdyo ekipmanı ve teknolojisi,  ses kurgusu, radyo program yapımcılığı konularında uygulamalı dersler verildi.

Eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan konuk medya çalışanları sertifikalarını, Rektörlük Toplantı Salonunda düzenlenen bir törenle Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız’ın elinden aldı.

Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız törende yaptığı konuşmada dost ve kardeş ülke Karadağ ekibinin SDÜ’ de bulunmalarından dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Akyıldız, bundan sonraki süreç içerisinde Karadağ’la olan ilişkilerinin daha ileri gitmesini istediklerini belirterek “Eğitimlerinizi başarıyla tamamladınız, sizleri tebrik ediyorum. Bazı coğrafyaların tarihi acıyla ve kanla yazılmıştır. Sizler de böyle bir bölgede yaşıyorsunuz. Ülkemizin, ülkenizin ve insanlık değerlerinin yüceltildiği, barış içinde bir dünya diliyorum.” dedi.

Karadağlı heyetin sözcüsü Behlül Kanaqı ise Isparta ve SDÜ’de bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek “Burada olduğumuz sürece bizi kucaklayan, destekleyen, yabancı olduğumuzu hissettirmeyen üniversite personeline çok teşekkür ediyoruz. Türkiye bizim için çok önemli ve sevdiğimiz bir ülke. Son dönemlerde Türkiye’nin imajı çok yükseldi, her anlamda katkı sağlayacak bir ülke haline geldi. SDÜ’de aldığımız bu eğitimin bizlere katkı sağlayacağına inanıyoruz ve teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız'ın konuşmasını izlemek için tıklayınız.

Preuzeteo sa: http://www.sdu.edu.tr/Haber.aspx?id=970

Komentiraj

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.